×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۶ آذر - ۱۴۰۲  
true
true
قهرمانی تیم کشتی آلیش بانوان ایران در بخش کلاسیک قهرمان

قهرمانی تیم کشتی آلیش بانوان ایران در بخش کلاسیک قهرمان، تیم ملی آلیش بانوان با کسب ۴ مدال نقره و ۲ مدال برنز بعنوان قهرمانی آسیا در بخش کلاسیک دست یافت.

به گزارش شهر مردم رقابت‌های کشتی آلیش بانوان قهرمانی آسیا در بخش کلاسیک روزهای ۱ و ۲ خردادماه در کشور ازبکستان برگزار شد و در پایان سپیده بابایی در وزن ۵۵ کیلوگرم، ام البنین محسنی در وزن ۶۰ کیلوگرم، رقیه محمودآبادی در وزن ۶۵ کیلوگرم، ریحانه گیلانی در وزن ۷۰ کیلوگرم به مدال نقره، سحر غنی زاده در وزن ۷۵ کیلوگرم و عزت قربانی ثانی در وزن +۷۵ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

در رده بندی تیمی ایران قهرمان شد و تیم‌های ازبکستان و قرقیزستان به ترتیب دوم و سوم شدند.

نتایج نمایندگان کشورمان در این رقابت‌ها که به صورت دوره‌ای برگزار شد، به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم سپیده بابایی در کشتی نخست با نتیجه ۶ بر ۱ حریف ترکمنستانی را شکست داد. وی در کشتی‌های دوم و سوم نیز با ضربه فنی از سد نمایندگان کشورهای قزاقستان و مغولستان گذشت و در دیدار چهارم با نتیجه ۴ بر صفر حریف ازبکستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت و در این دیدار مغلوب حریف خود شد و بعنوان نایب قهرمانی رسید.

در وزن ۶۰ کیلوگرم ام البنین محسنی در دیدار نخست با نتیجه ۷ بر ۸ مغلوب حریف ازبکستانی شد. وی در دیدار دوم با نتیجه ۴ بر صفر نماینده ترکمنستان را مغلوب کرد و در دیدار سوم نیز با ضربه فنی حریف فیلیپینی را از پیش رو برداشت. محسنی برای کسب عنوان دوم به مصاف حریف خود رفت و به مدال نقره دست یافت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم رقیه محمودآبادی در مبارزه نخست با نتیجه ۵ بر ۶ مغلوب حریف ازبکستانی شد. وی در دیدار دوم نماینده قزاقستان را ضربه فنی کرد و در دیدار سوم با نتجیه ۶ بر صفر حریف ترکمنستانی را شکست داد. محمودآبادی برای کسب عنوان دوم حریف خود را شکست داد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۰ کیلوگرم ریحانه گیلانی در دیدار نخست حریف قرقیزستانی را با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب کرد. وی در دیدار دوم با ضربه فنی حریف مغولستان را شکست داد. گیلانی در دیدار سوم با نتیجه ۶ بر ۱ نماینده قزاقستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. گیلانی در این دیدار مغلوب حریف خود شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۵ کیلوگرم سحر غنی زاده در دیدار اول با ضربه فنی حریف مغولستانی را مغلوب کرد. وی در دیدار دوم با نتیجه ۴ بر ۲ مقابل نماینده قزاقستان به پیروزی رسید و در دیدار سوم در حالی که ۳ امتیاز از حریف ازبکستانی پیش بود سه اخطاره شد و دیدار را واگذار کرد. غنی زاده در دیدار بعدی مقابل حریف خود مغلوب شد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۷۵+ کیلوگرم عزت قربانی ثانی در مبارزه نخست ۷ بر ۱ مقابل حریف قزاقستانی به پیروزی رسید. وی در دور دوم با ضربه فنی حریف مغولستانی را شکست داد. قربانی ثانی در مبارزه سوم با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب حریف ترکمنستانی شد. وی در دیدار پایانی مغلوب حریف خود شد و به مدال برنز رسید.

رقابت‌های کشتی آلیش بانوان قهرمانی آسیا در بخش آزاد نیز امروز برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است پیش از این از سوی کمیته برگزاری مسابقات اعلام شده بود که تیم ایران دوم شده که پس از بررسی امتیازها مجدداً اعلام شد که تیم ایران بعنوان قهرمانی دست یافته است.

true
true
قهرمانی تیم کشتی آلیش بانوان ایران در بخش کلاسیک قهرمان
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true