×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۵ آذر - ۱۴۰۲  
true
true
اجتماع بزرگ دانش آموزان شیرازی در حرم شاهچراغ

اجتماع بزرگ دانش آموزان شیرازی در حرم شاهچراغ، اجتماع بزرگ دانش آموزان شیرازی امروز ۱۴ آبان همزمان با آخرین روز دهه شهدای دانش آموز با حضور وزیر آموزش و پرورش در حرم شاهچراغ (ع) برگزار شد.

به گزارش شهر مردم،وزیر آموزش و پرورش امروز در اجتماع ۱۲ هزار نفری دانش آموزان شیرازی در آخرین روز بزرگداشت دهه شهدای دانش آموز فارس در حرم شاهچراغ (ع) گفت:این اجتماع گوشه‌ای از عظمت نظام تربیت اسلامی است نظامی که مهربانی، عطوفت را به دانش آموزان یاد داد به آنان یاد داد که نه ظالم باشند ونه مظلوم بلکه یار مظلوم باشند.
رضا مراد صحرایی افزود: پیام امروز دانش آموز این است که نسلی تربیت کنیم که مقابل شیطان ایستادگی کند، خواه امریکا باشد یا شیطان‌های کوچکی که در منطقه هستند.
وی ادامه داد:امروز از شاهچراغ نوری به دل دانش آموزان غزه تابانده می‌شود و آنان شما را می‌بینید و هر مدرسه، یک ایران کوچک و هر دانش آموز یک قاسم سلیمانی است.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه این اجتماع، اجتماع فرزندان روح اله و رهبر است که به گونه‌ای باشکوه به نام ایران و به احترام پرچم سرود می‌خوانند ادامه داد: امروز درسومین حرم اهل بیت پیام دانش آموزان این است برای ساختن کشور، برای درنوردیدن قله‌ها علمی و فرهنگی آماده ایم.
صحرایی گفت: نور چشمان کشور دست مریزاد که دل شهدا را شاد کردید امروز این پرچم‌ها شهدا را شاد می‌کند و نشان داد که پیام آن‌ها به دست ما ر سیده وما آن را به نسل بعد می‌رسانیم.

اجتماع بزرگ دانش آموزان شیرازی در حرم شاهچراغاجتماع بزرگ دانش آموزان شیرازی در حرم شاهچراغاجتماع بزرگ دانش آموزان شیرازی در حرم شاهچراغاجتماع بزرگ دانش آموزان شیرازی در حرم شاهچراغاجتماع بزرگ دانش آموزان شیرازی در حرم شاهچراغاجتماع بزرگ دانش آموزان شیرازی در حرم شاهچراغاجتماع بزرگ دانش آموزان شیرازی در حرم شاهچراغ

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دانش آموزان شیراز نشان دادندکه به تنهایی می‌توانند برای کل دنیا پیام داشته باشند دانش آموزان محصول انقلاب هستند انقلابی که غیرت، پیام اوست گفت:برای این نسل باید شکربجای آورد، زیرا فهمیده‌ها در روز دانش آموزدر یکایک مدارس کشور شکوفا می‌شوند.
وی با بیان اینکه انقلاب پیامش شکوفاکردن است انقلاب ایران قابل قیاس با هیچ انقلابی در جهان نیست افزود:امروز پیام اجتماع باشکوه شما در این مکان یک حرف ساده به رهبر، شهدا و امام دارد و آن هم اینکه به قله نزدیک شده ایم.
وزیر آموزش و پرورش گفت:به دانش آموزان غزه می‌گوییم “ان مع العصر یسری” به زودی مظلومیت شما عامل پیروزی شما بر دشمن می‌شود.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به پیام امروز دانش آموزان به امریکا گفت: امریکایی که سال پیش فکر می‌کرد تحریک معترضان و ایجاد آشوب در کشور باعث سست شدن جمهوری اسلامی می‌شود گفت: امروز پیام ما به بایدن که می‌گفت می‌خواهیم ایران را آزاد کنیم این است که بیا و بین ایران آزاد را، ایرانی که با انقلاب اسلامی آزاد شد نه تنها خودش بلکه تمام مظلومان را از دست امریکا نجات می‌دهد.

به نقل از صدا و سیما، مدیرکل آموزش و پرورش فارس  هم در این مراسم به حادثه سال گذشته و حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ اشاره کرد و گفت: دراین حادثه سه تن از دانش آموزان در کنار دیگر هموطنانمان به شهادت رسیدند.
عسکری گفت: برهمین اساس امسال از چهارم الی ۱۳ ابان به نام دهه شهدای دانش آموزی نامگذاری شد تا یاد وخاطره دانش آموزان شهید قبل و بعد از انقلاب در استان گرامی داشته شود.

 

true
true
اجتماع بزرگ دانش آموزان شیرازی در حرم شاهچراغ
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true