×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۶ آذر - ۱۴۰۲  
true
true
هدف گذاری برای گذر از تابستان گرم شیراز: مدیریت ۳۰ و ۸۰ درصدی برق ادارات

هدف گذاری برای گذر از تابستان گرم شیراز: مدیریت ۳۰ و ۸۰ درصدی برق ادارات ، مدیریت مصرف برق در فصل گرما ضرورتی برای عبور از شرایط اوج مصرف این انرژی حیاتی بدون خاموشی است؛از این رو شرکت توزیع نیروی برق شیراز بر الزام ادارات به مدیریت مصرف برق به میزان ۳۰ و ۸۰ درصدی تأکید کرده است.

به گزارش شهرمردم؛با شروع فصل گرم تابستان و اوج بار مصرف برق تدابیر لازم برای جلوگیری از اتلاف انرژی اتخاذ می‌شود. امسال نیز گرمای هوا همزمان با آغاز فصل تابستان باعث افزایش چشمگیر میزان مصرف برق در کشور شده است که با توجه به محدودیت منابع انرژی، برای پیشگیری از خاموشی برق مدیریت مصرف برق ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

امسال حتی با یک افزایش دما بیش از وارد شدن به تقویم فصل تابستان مواجه شده‌ایم که این مسئله اوج مصرف را در پی داشته است.

بدین ترتیب بر اساس مصوبه هیات دولت مقرر شد که از ۱۵ خرداد به منظور مدیریت مصرف انرژی برق ساعات کار ادارات به ۶ الی ۱۳ تغییر می کند و نیاز است تمهیدات لازم جهت کاهش ۳۰درصدی مصرف برق در ساعات کاری نسبت به مدت مشابه در سال ۱۴۰۰ و کاهش ۸۰ درصدی مصرف برق بعد از تعطیلی ادارات ساعت (۱۳) اندیشیده شود.

همچنین قرار است بار مصرفی ادارات به صورت لحظه ای توسط مرکز پایش کنترل و رصد شود و عدم رعایت الگوی تعیین شده در مرحله اول منجر به قطع برق و تذکر مکتوب و در مراحل بعد اعلام عمومی می‌شود.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران ۹خردادماه در نشستی که در در رابطه با شروع فصل گرم تابستان و اوج بار مصرف برق برگزار شد، گفت:بر اساس آمار مدیریت شبکه برق دو روز گذشته رقم مصرف برق به ۶۰ هزار و ۸۰۰ مگاوات رسید که بیش از ۱۰ درصد از سال گذشته بیشتر است و معادل ۷ هزار و ۳۰۰ مگاوات بیشتر از سال گذشته در این بازه زمانی برق مصرف کرده‌ایم.

مصطفی رجبی‌مشهدی ادامه داد:کاهش هزار مگاواتی مصرف برق ادارات در بخش دولتی صورت گرفته‌است و این برنامه از ۱۶ خرداد سال ۱۴۰۲ اجرا خواهد شد.

سخنگوی صنعت برق با بیان آخرین تغییرات برنامه مدیریت بار ادارات دولتی گفت: بر اساس این برنامه تنظیم وسایل سرمایشی در ادارات باید زیر ۲۴ درجه و بالاتر تنظیم شود و مصرف برق در ساعات اداری ۳۰ درصد نسبت به سال پایه ۱۴۰۰ و در ساعات غیراداری ۶۰ درصد کمتر از سال پایه ۱۴۰۰ کاهش پیدا کند.

وی افزود: بر اساس برنامه ادارات در مناطق عادی ادارات باید یک ساعت پیش از خاتمه کار و در مناطق گرمسیر زمان پایان ساعت اداری نسبت به توقف فعالیت وسایل سرمایشی اقدام کنند.

الزام ادارات به مدیریت مصرف برق به میزان ۳۰ و ۸۰ درصدی در فصل گرم

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز نیز اعلام کرد در فصل گرم امسال کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق در ساعات اداری و ۸۰درصدی در ساعات غیر اداری ،جهت ساختمان‌های دولتی الزام آور است

سلاحی با بیان اینکه در تابستان سال جاری نیز مانند سال قبل مدیریت مصرف از خود مجموعه دولت آغاز می شود گفت: انتظار بحق شهروندان محترم الگو بودن دستگاههای دولتی در موضوع مدیریت مصرف است.

سلاحی با یادآوری سهم قابل ملاحظه ساختمان‌های دولتی در مصرف برق اظهار داشت: تغییر ساعت تعطیلی ادارات بشرط خاموشی کامل بارهای سرمایشی و حذف روشنایی و سایر مصارف غیر ضروری می‌تواند به کاهش پیک بار کمک شایانی نماید.

مدیرعامل توزیع نیروی برق شیراز با بیان اینکه با توجه به اینکه مصرف برق ادارات و سازمان‌های دولتی و نیمه دولتی به طور مستمر در مرکز پایش کنترل و رصد می شود گفت: با هماهنگی های انجام شده ، نظارت دقیقی در خصوص اجرای این طرح و دستیابی به هدف تعیین شده در کاهش مصرف برق ادارات، اعمال خواهد شد.

سلاحی با یادآوری اینکه سال گذشته، شاهد همراهی و همکاری قابل قبول دوایر مختلف در فارس با بحث مدیریت مصرف برق بودیم، گفت: امسال نیز امیدوار هستیم با همکاری مناسب مسئولان و کارکنان ادارات و سازمان‌ها، هدف تعیین شده ، شاهد ایجاد رکوردهای تعاملی جدیدی باشیم .

این مقام مسئول در عین حال گفت: براساس تصمیمات مدیریتی اتخاذ شده هر یک از دوایر دولتی و نیمه دولتی که نسبت به اجرای طرح کاهش مصرف برق همراهی مناسبی نداشته باشند، در مرحله اول با اخطار مکتوب و قطع برق و پس از آن با اعلام عمومی و همگانی مواجه خواهند شد.

سلاحی با اشاره به اینکه اگر سازمان یا دستگاهی نسبت به رعایت موارد توصیه شده برای کاهش مصرف همراهی لازم را نداشته باشد، نام آن سازمان یا دستگاه از طریق رسانه‌ها اعلام می‌شود، گفت: امیدوار هستیم که با همدلی موجود در فارس، شاهد همکاری مطلوب دوایر مختلف باشیم.

true
true
هدف گذاری برای گذر از تابستان گرم شیراز: مدیریت ۳۰ و ۸۰ درصدی برق ادارات
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true