×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  جمعه - ۱۰ آذر - ۱۴۰۲  
true
true
محکومیت جنایات صهیونیست ها توسط یهودیان شیراز/یهودیان شیراز هیچ حمایتی از اعمال شنیع صهیونیست ها ندارند

عباس امیری –شهرمردم
یهودیان شیراز روز گذشته پس از ادای نماز صبحگاهی همزمان با نقاط مختلف کشورمان بر علیه جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه، در کنیسه ربیع‌زاده شیراز تجمع اعتراضی برگزار کردند.
رئیس انجمن کلیمیان شیراز در این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: امروز تجمعی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین در جنگ غزه و اعلام انزجار از جنایات صهیونیست‌ها برگزار کردیم و بیانیه‌ای هم در محکومیت این جنایات صادر کردیم.
امیرعلا سالاری با تأکید بر اینکه حساب یهودی‌ها از صهیونیست‌ها جداست، افزود: امروز در اینجا جمع شدیم تا تجدید بیعتی با رهبر معظم انقلاب داشته و هر گونه اعمال تروریستی را محکوم کنیم.
وی با یادآوری اینکه مراسم امروز با اقامه نماز صبحگاهی آغاز شد، گفت: این برنامه به صورت همزمان راس ساعت ۹ صبح در اصفهان، تهران، کرمانشاه، یزد و شیراز برگزار شده است.
رئیس انجمن کلیمیان شیراز با بیان اینکه رژیم صهیونیستی رژیم غاصبی است که فلسطین را اشغال کرده است، گفت: ما یهودیان این کار که فلسطینی‌ها را از خانه خود بیرون کرده‌اند، محکوم می‌کنیم و هیچ‌گونه حمایتی از این اعمال شنیع نداریم.
وی با تأکید بر اینکه بی‌شک یهودیان ایران و تمام یهودیان دنیا کشتار کودکان و زنان بی‌پناه را محکوم می‌کنند، افزود: به خصوص جنایت بمباران بیمارستان المعمدانی غزه را به شدت محکوم می‌کنیم چرا که این جنایت قلب همه مردم را به درد آورد.
سالاری با بیان اینکه آوارگی کودکان فلسطین در خیابان اشک در چشمان همه ما جاری کرده است، گفت: امروز جمع شده‌ایم تا اعلام همبستگی به فلسطینیان داشته باشیم و از آنان حمایت کنیم و خواستار آتش‌بس فوری هستیم.
وی با تصریح اینکه درخواست ارسال مواد غذایی و سوخت و دارو به مردم غزه داریم، گفت: در این زمینه فراخوانی ارسال کردیم و در حال حاضر کمک‌های مردمی آماده است و منتظریم تا مسیر انتقال این کمک‌های یهودیان ایران به مردم غزه باز شود.

*یکی از دستورات اکید یهودیت، هم نوع دوستی است
دبیرکل انجمن کلیمیان شیراز نیز در این مراسم گفت: این مراسم با توجه به وقایع اخیر نوار غزه به همت انجمن کلیمیان شیراز و شورای روحانیت‌ آن‌ها برگزار شده است تا جنایت رژیم صهیونیستی را محکوم کنیم.
امین دوستان تأکید کرد: مسلماً در هر دین توحیدی قتل و کشتار محکوم و گناه است و یکی از دستورات اکید و اولیه دین یهودیت این است که هم نوع خودت را دوست بدار. این یک بحث ماجراست که ما را الزام به حضور در چنین تجمعی کرده است اما هدف اصلی ما از برگزاری این تجمع آن است که نشان دهیم یهودیت به عنوان یک دین الهی از صهیونیسم به عنوان یک نظام سیاسی کاملاً جداست.
وی بیان کرد: برخی متأسفانه این دو را به همدیگر نزدیک می‌کنند و این مسئله باعث می‌شود که رژیم صهیونیستی بخواهد مظلوم‌نمایی کند و با یک چهره حق به جانب ماجرا را به شکلی نشان دهد که مشکل در فلسطین مذهب است در صورتی که چنین نیست.
دبیرکل انجمن کلیمیان شیراز تأکید کرد: باید نشان دهیم وقایع فلسطین و غزه مذهبی نیست بلکه مشکل زیاده‌خواهی، غصب و اشغال یک سرزمین توسط یک نظام سیاسی صهیونیستی است.

رئیس شورای روحانیت شیراز هم در این مراسم گفت: اساساً پایه و اساس دین یهود بر یک جمله که هم نوع خود را دوست داشته باش، پایه‌گذاری شده است لذا وقتی مشاهده می‌کنیم کسانی به نام یهود پا روی این اساس می‌گذارند و تلاش می‌کنند تا وجهه یهود را در دنیا خراب نشان دهند، اعتراض خود را اعلام می‌کنیم.
کامران سلباروخ بیان کرد: ما وظیفه داریم به نحوی از خودمان یک عمل و رفتاری نشان دهیم که ثابت کند جنایات و اعمال رژیم صهیونیستی به هیچ عنوان مورد تأیید یهود و دین نیست. صهیونیسم یک نظام سیاسی است و هیچ کاری به دین یهود ندارد و دین یهود بزرگترین مخالف جنگ و اجحاف و تعدی است.

در بخش پایانی این تجمع نیز بیانیه جامعه کلیمیان شیراز قرائت شد.

true
true
محکومیت جنایات صهیونیست ها توسط یهودیان شیراز/یهودیان شیراز هیچ حمایتی از اعمال شنیع صهیونیست ها ندارند
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true