×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۵ آذر - ۱۴۰۲  
true
true
«محمد» بیشترین نام نوزادان در برلین 

«محمد» بیشترین نام نوزادان در برلین، بر اساس گزارش منابع آلمانی، نام «محمد» بیشترین تعداد نامگذاری را در میان نوزادان آلمانی در شهر برلین طی سال ۲۰۲۲ به خود اختصاص داده و نگرانی مقامات آلمانی از روند اسلامی شدن این کشور را افزایش داده است.

به گزارش شهر مردم، نام «محمد» بیشترین تعداد نامگذاری را در میان کودکان مذکر در پایتخت آلمان به خود اختصاص داده است.

بر اساس گزارش روزنامه «تاگس اشپیگل»، نام محمد توانسته است که پیشتاز تعداد نامگذاری را به خود اختصاص دهد این در حالی است که پیش از این نام‌هایی نظیر نوحا (نوح) و آدام (آدم) جزو بیشترین تعداد نامگذاری را در میان کودکان مذکر آلمانی در برلین داشته است.

پیشتازی نام محمد در میان نوزادان در سال‌های اخیر در شهر برلین، باعث مناقشه‌ها و بحث‌های زیادی در داخل آلمان شده است. افزایش شدید تعداد نامگذاری نوزدان به نام پیامبر اسلام حضرت محمد صلی الله علیه و آله، این نگرانی را درباره اسلامی شدن آلمان در آینده ایجاد کرده است و این هراس پس از موج اخیر مهاجرت‌ها به آلمان که از سال ۲۰۱۵ آغاز شده، تشدید یافته است.

بر اساس گزارش این نشریه آلمانی، این موضوع تنها به نوزادان پسر مربوط بوده این در حالی است که نام «صوفیا» بیشترین نامگذاری را در میان نوزادان کودک در برلین داشته و پس از آن نام‌هایی نظیر «امیلیا» و «ایما» قرار دارند.

قابل ذکر است که بر اساس گزارش سازمان‌های آلمانی، نام «نوحا» همچنان بیشترین تعداد نامگذاری در میان نوزادان در تمام آلمان را به خود اختصاص داده است.

در سال ۲۰۲۱، نام محمد در جایگان سوم در شهر برلین قرار داشته این در حالی است که این نام در سال ۲۰۲۲ به صدر رسیده است.

پایان پیام/.

true
true
«محمد» بیشترین نام نوزادان در برلین 
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true