×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۵ آذر - ۱۴۰۲  
true
true
ساعت کار ادارات فارس پس از ماه مبارک رمضان اعلام شد

ساعت کار ادارات فارس پس از ماه مبارک رمضان اعلام شد، شیراز- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس گفت: ساعت کار اجرایی دستگاه‌های استان پس از پایان ماه مبارک رمضان تا چهاردهم خرداد ماه سال جاری از ۰۷:۰۰ الی ۱۴:۳۰ خواهد بود.

به گزارش شهر مردم به نقل از مهر، عبدالعلی کریمی گفت: ساعت آغاز به کار مدارس مقاطع متوسطه و ابتدایی نیز هفت صبح تعیین می‌شود و در راستای حمایت از خانواده و کاهش دغدغه والدینی که هر دو در دستگاه‌های اجرایی شاغل و دارای فرزند در مقاطع پیش‌دبستان و دبستان هستند، دستگاه‌های اجرایی در تعامل با یکدیگر مکلف‌اند با شناور شدن ساعت شروع به کار یکی از والدین موافقت کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار فارس گفت: ساعت آغاز به کار کارکنان زن سرپرست خانوار نیز به صورت شناور خواهد بود.

کریمی در ادامه بیان کرد: ۱۵ خردادماه تا ۱۵ شهریورماه سال جاری ساعت شروع به کار ادارات از ساعت ۶ صبح الی ۱۳ تعیین شده است.

وی ادامه داد: تمامی دستگاه‌های اجرایی مکلف‌اند از یک ساعت قبل از خاتمه کار و در مناطق گرمسیری همزمان با خاتمه کار، دستگاه‌های سرمایشی را خاموش کنند.

دبیر شورای اداری استان فارس عنوان کرد: دستگاه‌های مشمول برای رعایت ساعت کار هفتگی کارکنان، موظف اند باقی مانده ساعت را به صورت دورکاری تعریف کنند. همچنین شورای تأمین استان به منظور توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری، مدیریت بهینه مصرف انرژی و ارتقای بهره‌وری، پیشگیری و ارتقای آمادگی برای مقابله با بحران‌های احتمالی، حمایت از خانواده با دور کار شدن کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان از ابتدای اردیبهشت ماه تا پایان تیرماه در روزهای پنجشنبه به مدت سه ماه در سال ١٤٠٢ موافقت کرد.

کریمی افزود: کار واقعی هر فرد باید بر اساس وظایف مشاغل عمومی و تخصصی برای انجام در پنجشنبه‌ها تعریف شود و مدیر یا رئیس سازمان هم بایستی بر انجام تکالیف دورکاری پنجشنبه‌ها نظارت کند و چنانچه انجام نشده باشد، به عنوان مرخصی محسوب شود.

معاون استاندار فارس با بیان اینکه پذیرش مراجعات مردمی و حضوری باید در روزهای شنبه تا چهارشنبه انجام پذیرد، اظهار کرد: دستگاه اجرایی موظف است اقدامات لازم را برای امنیت شبکه‌های اطلاعاتی مورد استفاده برای طرح دورکاری و محافظت از داده‌ها و اطلاعات انجام دهد.

کارمندان دور کار نیز موظفند ضوابط حفاظتی دستگاه متبوع خود را رعایت کرده و داده‌ها و اطلاعات مربوط به فعالیت یا فعالیت‌های شغلی خود را در اختیار اعضای خانواده یا سایر افراد قرار ندهند.

وی در رابطه با الزامات کارمندان دور کار گفت: کارمند دور کار باید با دستگاه یا واحد سازمانی متبوع خود هماهنگی کامل داشته و از انضباط کاری لازم در خصوص حضور و تحویل به موقع محصول کاری خود برخوردار باشد.

دبیر شورای اداری استان فارس ادامه داد: همچنین بایستی همواره امکان دسترسی سهل و آسان به کارمند وجود داشته باشد به طوری که حداکثر به فاصله یک روز کاری پس از درخواست تلفنی دستگاه متبوع، کارمند جهت انجام امور مورد نظر و هماهنگی به واحد مربوط مراجعه کند مگر آنکه با هماهنگی قبلی در مرخصی باشد.

وی به بیان اولویت‌های فعالیت‌های دورکاری و فعالیت‌های فیزیکی که قابلیت انجام در منزل را دارند، پرداخت و اظهار کرد: این اولویت‌ها شامل فعالیت‌ها یا وظایف مشاغل عمومی و اختصاصی هستند که به صورت الکترونیکی و در بستر اینترنت انجام می‌شود. همچنین باید امکان پاسخگویی به مکاتبات در بستر اتوماسیون اداری در منزل وجود داشته باشد

true
true
ساعت کار ادارات فارس پس از ماه مبارک رمضان اعلام شد
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true