×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۶ آذر - ۱۴۰۲  
true
true
رونق نهضت آسفالت در شهرداری منطقه پنج شهرداری

افسانه خواست خدایی: اولویت آسفالت با کوچه های خاکی و مناطق کم برخوردار است

رضا مسعودی: مشارکت شهروندان فرهنگمدار شیراز برای بهبود فضای شهر ضروری است

 

جلال الدین عرفانی-شهر مردم
نهضت آسفالت در محدوده شهرداری منطقه ۵ شیراز با قدرت در حال پیشرفت است.
افسانه خواست خدایی، رییس کمیسیون برنامه و بودجه و ناظر شورای اسلامی شهر در منطقه ۵ با اعلام این خبر گفت:با سیاستگذاری شورا مدیریت شهری تمامی تلاش خود را بکار می گیرد تا با خدمت‌رسانی جهادی کیفیت زندگی مردم را ارتقا دهد.
او از منطقه ۵ شیراز به عنوان یکی از مناطق با ظرفیت پیشرفت بالا یاد کرد که نیازمند رسیدگی ویژه در تمام زمینه های عمرانی ،خدماتی و سرمایه گذاری است و بیان داشت: محلات منطقه ۵ شهرداری شیراز به دلیل مشکلات عدیده زیرساختی که با آن روبرو است در اولویت اجرای عملیات آسفالت قرار گرفته است.
عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز اولویت آسفالت را با کوچه های خاکی و محلات کم برخوردارتر اعلام کرد و افزود: در نهضت آسفالت شهرداری شیراز نگاه ویژه ای به محلاتی نظیر ابوذر غفاری،قبله ،کوشک میدان، بلوار عدالت،بنی هاشمی و محلاتی از این دست شده است.

در ادامه شهردار منطقه ۵ کلانشهر شیراز از تداوم ارایه خدمات به شهروندان بر اساس مولفه های عدالت محور با اولویت مناطق کمتر برخوردار خبر داد.
مهندس رضا مسعودی از اجرای جهش آسفالت در این منطقه پراهمیت از سومین حرم اهل بیت ع خبر داد و افزود: شهرداری شیراز با حمایت شورای اسلامی شهر نهضت آسفالت را با هدف پوشش شش میلیون متر مربع آغاز کرده و اهتمام جدی بر پیشبرد آن وجود دارد.
او با ارایه آمار و ارقامی پیرامون فعالیت های انجام گرفته بیان داشت: در سطح منطقه ۵ شهرداری شیراز مساحتی معادل ۳۱۵ هزار متر مربع در بخش جهش آسفالت ارایه خدمت می شود و این در حالی است که علاوه بر آن ۲۰۰ هزار متر مربع روکش آسفالت و زیرسازی به مرحله اجرا در می آید و مجموعا مساحتی معادل نیم میلیون متر مربع آسفالت در سطح منطقه ۵ شهرداری شیراز خواهیم داشت.
این مقام مسئول از منطقه ۵ شهرداری شیراز به عنوان محوری کمتربرخوردار یاد کرد که نیازمند توجه و رسیدگی بیشتری است و افزود: طرح های مختلفی به منظور ارتقا کیفیت زندگی شهروندان در سنوات اخیر اجرا شده و برنامه های موثری نیز برای آینده در دستور کار است.
مسعودی در بخش دیگری از سخنانش از اجرای پروژه های نیازسنجی علمی و کارشناسی مبتنی بر نظرسنجی از شهروندان در سطح منطقه خبر داد و افزود: توزیع امکانات و خدمات شهری در مناطقی مانند کوشک میدان، قبله، بنی هاشمی و غیره به صورت متوازن صورت می گیرد و بر اساس نیازهای هر منطقه به ارایه خدمت مشغول هستیم.
شهردار منطقه ۵ شیراز در ادامه از اهتمام ویژه برای رسیدگی به مناطق محروم خبر داد و افزود: اولویت آسفالت بر مبنای رسیدگی به محورهای خاکی پایه ریزی شده است و پس از آن به سراغ مناطقی خواهیم رفت که کیفیت آسفالت آنان مطلوب نیست و با گذشت زمان فرسوده شده است.
وی در ادامه با ارایه مشخصاتی از این منطقه پراهمیت از کلانشهر شیراز گفت: منطقه ۵ شهرداری شیراز در حدود ۱۷۰۰ هکتار وسعت داشته و علاوه بر آن ۲۲ هزار هکتار حریم دارد که مجموع کلی آن بیش از ۲۴ هزار هکتار می رسد.
مهندس مسعودی از شهروندان فرهنگمدار شیراز تقاضا کرد تا در حفظ، توسعه و نگهداری از امکانات و زیرساخت های شهری با مجموعه مدیریت شهری همکاری و هم افزایی بیشتری داشته باشند.
شهردار منطقه ۵ شیراز اظهار داشت: نگهداری از آسفالت نیازمند مشارکت گسترده و مسئولیت محور شهروندان است و با افزایش آگاهی های عمومی و دلسوزی برای حفظ و بهبود وضعیت شهری می توان گام های موثری در این حوزه برداشت.
وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر این موضوع که پیش از اجرای عملیات آسفالت معابر نیازمند ارایه خدمت از سوی توسط دستگاه های خدمات رسان هستیم، بیان داشت: اتصال فاضلاب خانگی به شبکه نقش مهمی در گسترش بهداشت و سلامت جامعه دارد و عدم جاری شدن فاضلاب در معابر عمر آسفالت را تا حدود زیادی افزایش می دهد.
او با یادآوری این موضوع که آسفالت معابر مستلزم اجرای خدمات لوله گذاری، کانال گذاری و سایر موارد توسط دستگاه های خدمات رسان است، گفت: هماهنگی لازم با مجموعه های آب، برق، گاز، مخابرات و غیره قبل از اجرای آسفالت به عمل می آید و پس اتمام خدمات عملیات آسفالت صورت می گیرد.
شهردار منطقه ۵ شیراز در بخش پایانی سخنانش اظهار داشت: شهروندان می توانند از طریق تماس با سامانه ۱۳۷ شهرداری شیراز و مراجعه حضوری به منطقه ۵ تقاضاهای خود را در حوزه های مختلف اعم از آسفالت مطرح کنند و بموازات آن کارشناسان شهرداری نیز مشغول نیازسنجی محلات هستند

true
true
رونق نهضت آسفالت در شهرداری منطقه پنج شهرداری
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true