×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  سه شنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۲  
true
true
رئیسی: المپیکی‌ها و پارالمپیکی‌ها برابرند/ موانع سر راه ورزش بانوان برداشته شود

رئیسی: المپیکی‌ها و پارالمپیکی‌ها برابرند/ موانع سر راه ورزش بانوان برداشته شود ، به گزارش خبرنگار حوزه دولت شهرمردم، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در آئین تجلیل از قهرمانان و مدال آوران و همچنین بدرقه کاروان ورزشی اعزامی ایران به بازی های آسیایی و پارآسیایی هانگژو ۲۰۲۲ در سالن مرکز اجلاس سران اظهار داشت: از قهرمانان کشورمان که پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی را به اهتزاز درآوردند تشکر می کنم و باید قدردان قهرمانان ملی باشیم.

وی با اشاره به اینکه تجهیزات ورزشی باید به‌روز شود و در اختیار ورزشکاران قرار گیرد، افزود: عدالت در امتیازات المپیکی‌ها و پارالمپیکی‌ها رعایت شود

وی ادامه داد: البته قهرمانان کشورمان هم وظیفه ای دارند و آن این است که در جایگاه قهرمانی تلاش خود را افزون کنند و در نقطه ای که قرار دارند متوقف نشوند و علم افزایی، دانش افزایی و کار فنی و تکنیکی و تلاش بر برترشدن در سطوح مختلف جهانی را در دستور کار خود قرار دهند.

رئیس جمهور بیان داشت: شجاعتی که محور و الگوی آن امیرالمومنین (ع) است برای همه قهرمانان و نام‌آوران الهام بخش است که وقتی شخصیت علی (ع)  مقابل مستضعفین قرار می‌گیرد و این قهرمان چگونه با تواضع و فروتنی با افراد مستمند با جامعه برخورد می‌کند و قهرمانی خود را خرج دفاع از مظلوم و نهیب زدن به ظالم می‌کند و از ایمان، ارزش‌ها، انسانیت و حق دفاع می‌کند.

آیت الله رئیسی افزود: به اهتزاز درآوردن پرچم کشورمان توسط قهرمان ملی خانم و یا آقا، این نیست که فقط او در سکو قرار گرفته بلکه در دنیا حق طلبی و عدالت خواهی را پیشه کرده است در شرایطی که دشمنان نمی‌ خواهند این حق‌طلبی و عدالت‌خواهی نظامی که امروز خار چشم زیاده خواهان و سلطه طلبان در عالم است ، بماند.

وی گفت: امروز مدال آور ما علاوه بر جایگاهی که برای خود می‌آفریند برای کشور و جمهوری اسلامی هم موجب افتخار است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در همه حوزه‌ها نیاز به کار داریم، کارهای بسیاری انجام شده و از این پس باید تلاش‌هایی صورت بگیرد، افزود: بانوان ما برای کشور در حوزه‌های علمی، پژوهشی، اجتماعی و ورزشی افتخارات زیادی آفریدند و باید ورزش بانوان بیش از گذشته مورد توجه قرار بگیرد.

آیت الله رئیسی اظهار داشت: همه رشته‌های ورزشی باید نسبت به تجهیزاتش به روز و به هنگام شود و تمامی تجهیزاتی که برای تمرین و روزآمدن شدن لازم است باید در اختیار ورزشکاران قرار بگیرد.

وی ادامه داد: در امتیازاتی که برای ورزشکاران المپیکی قائل هستیم برای پارالمپیکی‌ها هم باید در نظر گرفته شود به ویژه مزایایی که در ارتباط با تحصیل آنها باید وجود داشته باشد و این در جهت عدالت خواسته‌ای است که باید به آن توجه شود.

رئیس جمهور تصریح کرد: گسترش ورزش در جامعه موجب از بین رفتن خمودگی‌ها و بی‌نشاطی‌ می شود و باعث امید در میان آحاد جامعه خواهد شد و بسیار اهمیت دارد که مورد توجه همگان قرار بگیرد در موضوع توانمندی فنی و تکنیکی که امری ضروری است بسیار مهم است.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه توجه به اخلاق حرفه‌ای در هر حرفه‌ای اهمیت دارد ، گفت: مساله ورزش و تسهیل‌گری امر ورزش اعم از قهرمانی، حرفه‌ای و باستانی باید تسهیل شود.

وی یادآورشد: باید در آئین نامه ها، قوانین و مقررات آسانی برای باشگاه داران تعیین شود زیرا مساله ورزش و اقتصاد ورزش مساله مهمی است و نباید به دست جریان سوداگری بیفتد که تحت سودجویی خود قرار دهند.

رئیس جمهور با بیان اینکه ورزش امر مقدسی است و در کنار آن، اقتصاد ورزش هم داریم، اضافه کرد: از دیگر موضوعات دانش بنیان شدن کار ورزش است به این نحو که در حوزه‌هایی که می‌تواند کار دانش بنیان و فناورانه صورت بگیرد باید از بهترین فناوری‌ها در به روز کردن ورزش استفاده شود.

وی یادآورشد: باید در آئین نامه ها، قوانین و مقررات آسانی برای باشگاه داران تعیین شود زیرا مساله ورزش و اقتصاد ورزش مساله مهمی است و نباید به دست جریان سوداگری بیفتد که تحت سودجویی خود قرار دهند.

آیت الله رئیسی بیان داشت : ما در دولت این رویکرد را از توجه صرف به کارکردهای حرفه‌ای ورزش و جنبه تفریحی به بسط کارکردهای تربیتی، سلامت‌افزا، اقتصادی و دیپلماسی تعمیم داده ایم و امروز بخش مهمی از اینها آغاز شده است.

۲ هزار پروژه نیمه تمام ورزشی در دولت سیزدهم به نتیجه رسید

وی در ارتباط با طرح‌ها و پروژه‌های نیمه‌تمام نیز گفت: من امروز در دوسالگی دولت عرض می‌کنم که نزدیک به دو هزار پروژه نیمه تمام ورزشی در کشور به نتیجه رسیده و تعداد دیگری هنوز باقی و در دست اقدام است.

رئیس جمهور یادآورشد: پروژه‌ها و سالن‌ها و مجموعه‌های نیمه‌تمام در شهر و روستا فراوان بوده که دو هزار از این طرح ها به نتیجه رسیده و حتما سایر طرح‌ها که تعدادشان زیاد هم است باید به نتیجه برسد.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه بنای ما بر این نیست که فقط کلنگ‌زنی را دنبال کنیم، اضافه کرد: البته من برای اینکه یک ورزشگاه آبرومند در شان و منزلت قهرمانان ملی که بتوانند میزبان میهمانان خارجی باشند و در تهران شکل بگیرد، کاملا موافق هستم و معتقدم باید این را دنبال کرد ولو اینکه هزینه داشته باشد، اما این نوعی سرمایه‌گذاری است.

وی ادامه داد: ضمن تکمیل کردن پروژه‌های نیمه تمامی که در کشور داریم و باید آن را دنبال کرد این کار را کیومرث هاشمی سرپرست وزارت ورزش و جوانان با همکاری بخش‌های مختلف دنبال خواهند کرد. به نظرم ورزشگاه آبرومند در تهران که مرکزیت کشور را دارد، ضرورتی برای همه رشته‌ها و بخش‌ها است که از سوی وزارتخانه دنبال می‌شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه آنچه که برای دولت اهمیت دارد به سامان رساندن پروژه‌های نیمه تمام است که در کشور به نتیجه قطعی برسد، افزود: تاکید من توجه به ورزش همه آحاد جامعه است به این معنا که ضمن اینکه ورزش آقایان مهم است ، ورزش بانوان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: توجه به معیشت، بیمه و شرایط شغلی قهرمانان و پیشکسوتان نیز از دیگر موارد حائز اهمیت و از نکاتی است که قهرمانان را برای ادامه مسیر مصمم‌تر می‌کند و کسانی که در مسیر قهرمانی قرار دارند را به این موضوع آینده قهرمانی آینده خوب و قابل توجهی است، دلگرم می کند.

وی ادامه داد: ضمن تکمیل کردن پروژه‌های نیمه تمامی که در کشور داریم و باید آن را دنبال کرد این کار را کیومرث هاشمی سرپرست وزارت ورزش و جوانان با همکاری بخش‌های مختلف دنبال خواهند کرد. به نظرم ورزشگاه آبرومند در تهران که مرکزیت کشور را دارد، ضرورتی برای همه رشته‌ها و بخش‌ها است که از سوی وزارتخانه دنبال می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه نگاه متوازن و عادلانه به توسعه و توزیع منابع در کشور در استان‌ها و شهرستان ها بسیار اهمیت دارد، گفت: نباید فقط یک شهر یا استان را ببینیم بلکه باید همه مردم و استان‌ها را در ورزش دیده شوند.

رئیس جمهور اضافه کرد: حمایت گسترده از ورزش اقشار خاص مانند جانبازان، نابینایان و ناشنوایان موضوع مهمی است تا همگان احساس کنند که در موضوع ورزش حضور دارند و این ادراک و احساس در جامعه برای ما مهم است.

آیت الله رئیسی بیان داشت: نکته دیگر در مورد ورزش قهرمانی آن است که مسئولان وزارت ورزش، فدراسیون‌ها و بخش‌های مختلفی که در این ارتباط مسئولیتی دارند، باید کاری کنند که قهرمانان ما به غیر از دغدغه قهرمانی، نگرانی دیگری نداشته باشند به نحوی که در رشته ورزشی خود تلاش کنند به نقطه‌ای برسند که انتظار مردم از آنها همین است.

در این مراسم از قهرمانان و مدال آوران که در دو سال اخیر موفق به کسب عناوین قهرمانی شده اند، تجلیل شد.

همچنین در آستانه اعزام کاروان ورزشی اعزامی ایران به بازی های آسیایی و پارآسیایی آئین بدرقه ورزشکاران ایرانی به بازی های هانگژو با حضور رییس جمهور انجام شد.

true
true
رئیسی: المپیکی‌ها و پارالمپیکی‌ها برابرند/ موانع سر راه ورزش بانوان برداشته شود
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true