×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۶ آذر - ۱۴۰۲  
true
true
تمام ابزارهای لازم برای ساماندهی بازار مسکن در اختیار دولت قرار دارد

تمام ابزارهای لازم برای ساماندهی بازار مسکن در اختیار دولت قرار دارد، یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دولت ساخت مسکن را با جدیت دنبال کند و در کنار آن اخذ مالیات از خانه های خالی اجرایی شود، التهاب از فضای بازار مسکن برداشته خواهد شد.

عادل نجف زاده در گفت‌وگو با شهرمردم، درباره وضعیت بازار مسکن، با بیان اینکه مجلس تمام ابزارهای مورد نیاز نظارتی را برای کنترل بازار مسکن در اختیار دولت قرار داده است، تصریح کرد: در قانون جهش تولید مسکن تامین زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن به ویژه اخذ زمین از نهادهایی که زمین هایی در اختیار داشته و از آن استفاده نمی کردند، پیش بینی شده است. در کنار این مورد، نظام تامین مالی برای ساخت مسکن با تشکیل صندوق ملی مسکن در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: تاکید رئیس جمهور برای ساخت مسکن نیز حاکی از علاقه دولت برای کنترل بازار مسکن است. در عین حال مجلس، قانون مالیات بر خانه های خالی را نیز به تصویب رسانده است.

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ تمام ابزارهای لازم برای ساماندهی بازار مسکن در اختیار دولت قرار گرفته است و از نظر بنده دولت به راحتی می تواند در کنترل قیمت ها در بازار مسکن ایفای نقش کند.

نجف زاده تصریح کرد: از آنجا که در ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال توفیق چندانی حاصل نشده است، بین عرضه و تقاضا در بازار مسکن مشکل اساسی وجود دارد. نگاه بنده این است که اگر قانون جهش تولید مسکن به طور جدی اجرایی شود، دولت نیز ساخت مسکن را به نحو جدی شروع کند و در کنار آن بحث مالیات بر خانه های خالی نیز به طور جدی دنبال شود، التهاب از فضای بازار مسکن برداشته خواهد شد.

true
true
تمام ابزارهای لازم برای ساماندهی بازار مسکن در اختیار دولت قرار دارد
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true