×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  سه شنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۲  
true
true
بررسی راههای گسترش فعالیت ایمیدرو در استان فارس

بررسی راههای گسترش فعالیت ایمیدرو در استان فارس، خبرگزاری شهر مردم ، دیدار استاندار فارس با سرپرست سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در خصوص گسترش فعالیت ها و همکاری های این سازمان در استان فارس بحث و تبادل نظر شد.

اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس روز دوشنبه به نقل از دکتر محمد هادی ایمانیه در این دیدار با اشاره به جایگاه این استان از نظر معدن در کشور اعلام کرد : یکی از مباحث مهم مورد نظر در استان که مرتبط با حوزه معادن نیز هست، پروژه خط آهنی است که بنا است از شرق کشور به شیراز برسد.

وی افزود: در بودجه سال جاری، اعتباری به این پروژه تخصیص و مصوب شده که این پروژه به سمت اهواز و شلمچه نیز تداوم یابد. استاندار فارس اظهار کرد: انتظار ما از سازمان ایمیدرو این است که به اجرای این پروژه که علاوه بر منافع متعدد خود، باعث انتفاع بسیاری از معادن نیز می گردد و به رونق بیشتر و سهولت کار آنان منجر می شود، کمک نمایند.

ایمانیه ادامه داد: با توجه به وجود سه مجتمع فولاد نی ریز، خرامه و بختگان در استان و شراکت ایمیدرو در دو مجتمع فولاد نی ریز و خرامه، انتظار داریم که این شرکت در زمینه احداث و اجرای راههای منتهی به این مجتمع های فولادی نیز همکاری و کمک کند. او گفت: موضوع دیگر مربوط به منطقه ویژه اقتصادی لامرد به عنوان زیرمجموعه ایمیدرو است که فاز اول آلومینیوم لامرد تنها صنعتی است که در این منطقه فعال شده و بنا بود که ظرفیت تولید آن به ۹۴۰ هزار تن در سال برسد.

استاندار فارس افزود: انتظار داریم فازهای دوم و سوم این پروژه نیز اجرایی شود و در کنار آن راه اندازی صنایع پایین دستی هم مورد توجه قرار گیرد.وی ادامه داد: همچنین انتظار داریم که نیروگاه ۹۰۰ مگاواتی منطقه ویژه لامرد نیز با سرعت بیشتری عملیاتی شود.

او اظهار کرد: هم اینک فاز نخست این پروژه به میزان ۳۰۰ مگاوات در دست اجرا است اما نیاز است که روند اجرای کار شتاب بیشتری به خود گیرد.

true
true
بررسی راههای گسترش فعالیت ایمیدرو در استان فارس
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true