×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

خبر فوری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۶ آذر - ۱۴۰۲  
true
true
انتقاد وزارت بهداشت از عدم تخصیص بودجه اجرای قانون جوانی جمعیت

انتقاد وزارت بهداشت از عدم تخصیص بودجه اجرای قانون جوانی جمعیت، معاون بهداشت وزارت بهداشت از عدم تخصیص بودجه برای اجرای قانون جوانی جمعیت در وزارت بهداشت انتقاد کرد.

به گزارش شهر مردم، حسین فرشیدی؛ معاون بهداشت وزارت بهداشت در نشست خبری امروز به مناسبت هفته ملی جمعیت اظهار کرد: جمعیت موضوعی است که توجه کشورهای دنیا را به خود معطوف کرده و کشورها بر اساس اقتضائات‌شان در زمینه جوانی و حفظ جمعیت فعال، سیاست‌ها و اقداماتی را به کار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه افزایش جمعیت جوان در تمام بخش‌های کشور اثرگذار است، خاطرنشان کرد: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در سال ۱۴۰۰ ابلاغ شد که ۶۰ درصد مواد آن برعهده وزارت بهداشت است. در این زمینه اقدامات زیادی انجام شده، اما هنوز بخش بزرگی از برنامه‌ها و اقدامات باقی مانده است. بودجه مصوب ستاد ملی جمعیت برای اجرای قانون جوانی جمعیت در وزارت بهداشت در سال قبل ۲٫۳ هزار میلیارد تومان بوده است ولی هیچ رقمی تخصیص نیافت.

وی با اشاره به سالمند شدن جمعیت کشور، تصریح کرد: آمار سالمند شدن جمعیت در سال‌های اخیر افزایش زیادی داشته که یکی از دلایل آن، بهبود شاخص‌های سلامتی و افزایش طول عمر و دیگری، کاهش ‌موالید است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت افزود: سیاست‌های کلی جمعیت با توجه به اهمیت مقوله جمعیت در اقتدار ملی و با توجه به پویندگی، بالندگی و جوانی جمعیت کنونی کشور به عنوان یک فرصت و امتیاز و در جهت جبران کاهش نرخ رشد جمعیت و نرخ باروری، در سال ۹۳ از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد که نشان‌دهنده توجه و دغدغه ایشان به اهمیت موضوع جمعیت است.

فرشیدی ضمن تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی در حوزه جوانی جمعیت گفت: در موضوع جمعیت تمام وزارتخانه و نهادهای ذی‌ربط باید در کنار یکدیگر بایستند و مشارکت بین بخشی صورت گیرد.وی گفت: موضوع جمعیت هنوز از سطح کارشناسی به سطح مردمی منتقل نشده و این امر نشان می‌دهد که فرهنگ‌سازی به خوبی انجام نشده و این تفکر و نگرش در مردم جا نیفتاده است و تمام مدیران و مسئولین باید به امر جوانی جمعیت معتقد و متعهد باشند تا بتوانند زیر مجموعه‌شان را در مسیر صحیح قرار دهند.

به نقل از تسنیم، وی، تقویت هویت مادری، تحکیم خانواده و تقویت نشاط درونی خانواده و تعریف خانواده اصیل، آسیب تک فرزندی، مقابله با سقط عمدی جنین، درمان ناباروری و شناسایی و بیماریابی و ترویج ازدواج را از جمله اهداف مهم در زمینه جوانی جمعیت عنوان و تأکید کرد: موضوع جمعیت باید به یک اولویت در تمام بخش‌ها تبدیل شود.

انتهای پیام/

true
true
انتقاد وزارت بهداشت از عدم تخصیص بودجه اجرای قانون جوانی جمعیت
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true